Guz w okolicy kości ogonowej

Witam! Mam w okolicy kości ogonowej, dokładnie po lewej stronie, jakiś guz, z tego co wiem może to być czyrak lub torbiel włosowata. Dodam, że zmiana jest raz większa, raz mniejsza, szczególnie powiększa się gdy wypiję alkohol lub kilka godzin po treningu (trenuję sporty walki). Ogólnie mam cerę dość trądzikową, leczyłem się już izotekiem (roaccutane) i mimo że mam 23 lata, nadal posiadam skłonności do trądziku. Stąd moje pytanie, czy przy tym jak guz się zwiększa i zmniejsza jak i zarówno moich problemach z trądzikiem będzie to bardziej czyrak czy torbiel włosowata? Póki co jest tylko zgrubienie około 0,5-1cm, żaden czop się nie tworzy...

Trudno mi dokładnie określić czym może być ta zmiana bez bezpośredniego badania. Z opisu Pana przypadłości, budowy i lokalizacji zmiany guzkowej wszystko świadczy o tym, że zapewne jest to torbiel włosowa. Na pewno trzeba w tej sprawie udać się do chirurga ogólnego. On po badaniu wyjaśni czym jest to zgrubienie w okolicy kości krzyżowej.