Guz w piersi u 8-latki

Moja 8-letnia córka ma guzka w prawej piersi, która jest lekko powiększona. Pierś nie boli. Czy to coś poważnego?

Witam serdecznie!

Uważam, ze powinna Pani udać się razem z córką do lekarza pediatry. Bez zbadania pacjenta trudno jest stawiać jakąkolwiek diagnozę. U dzieci guzki w piersi mogą być związane ze zmianami hormonalnymi, być może konieczne będą dodatkowe badania lub konsultacja u endokrynologa dziecięcego.