Interpretacja badania MRI kręgosłupa a ćwiczenia

Witam, prosze o pomoc w wyniku interpretacji badania MRI, mam kilka pytan. Wynik badania: Lordoza lędźwiowa zniesiona. L3/L4 pjm z otaczajaca strefa obrzeku blaszki granicznej trzonu L4. Wysokosc mk zmniejszona - dehydratacja.L5/S1 pjm modelujaca worek oponowy i prawy korzen S1 w zachylku bocznym kanalu kregowego, wysokosc mk zmniejszona- dehydratacja. S2 po prawej stronie - torbiel 11mm. Pytania: -czy te zmiany moga zostac wyleczone bez operacji? -czy przestac cwiczyc na silowni? -co robic? MB

Lek. Tomasz Budlewski

siłownia jest w tym momencie przeciwwskazana. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Aby móc coś więcej powiedzieć należy wykonać badanie bezpośrednie lekarskie łącznie z analizą powyższego badania.