Interpretacja wyników - kobieta, 23 lata

Prosiłabym o interpreatcję wyników morfologii: WBC 6.1, RBC 4.54, HGB 13.9,, HCT 41.7, MCV 92, MCH 30.6, MCHC 33.3, RDW 12.1, PLT 150, PDW 15.5, MPV 9.0, PCT 0.1; immunochemia: TSH 2.55; biochemia CHOLESTEROL 169, ASPAT 17, ALAT 12, POTAS 4.2, MAGNEZ 2.0; mocz BLD KREW +/- 5 RBC/uL, UROBILINOGEN +/- norma, osad: nablonki wielokątnowe pojedyncze, krwinki biale 0-2 w polu widzenia, krwinki czerwone 1-3 w polu widzenia, wyługowane - poj. w preparacie, śluz liczne pasma.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki morfologii krwi są prawidłowe. W kolejnych kontrolach warto zwracać uwage na stężenie płytek krwi (PLT), które znajduje się na dolnej granicy normy.

Badanie ogólne moczu nie budzi niepokoju.

Wyniki badań biochemicznych również bez odchyleń.

Rzetelna ocena możliwa jest w konfrontacji z obrazem klinicznym oraz w przypadku znajomości pełnych wyników badań (nie podano wartości wszystkich parametrów zarówno morfologii krwi, jak i badania ogólnego moczu).

Pozdrawiam