Interpretacja wyniku badania tox-IgG i toxo-IgM

Witam! Mam pytanie odnosnie swoich wynikow na tox-IgG i toxo-IgM a wiec 27.11.2012 zrobilam badanie i wynik mi wyszedl taki: Tox-IgG 50.3 IU/ml Ujemny < 7,2 IU/ml Watpliwy 7,2-8,8 IU/ml Dodatni >=8,8 IU/ml Toxo-IgM =10 AU/ml 31.12.2012 powtorzylam wynik i wyszedl mi taki: Tox-IgG 80.8 IU/ml i reszta tak samo Toxo-IgM nie zmienione dalej
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przedstawine wyniki mogą oznaczać przebyte zakażenie, jeżeli IgG jest znacznie podwyższone, należy powtórzyć badanie po trzech tygodniach, jeżeli poziom jest taki sam, nie ma potrzeby dalszej kontroli, jeżeli następuję wzrost, należy rozpocząć leczenie. O świeżym zakażeniu świadczyłby zwiększony poziom IgM , w tym przypadku znajduje się on w przedziale wątpliwym. Warto wykonać ponowne oznaczenie i skonfrontować całość z ewentualnymi objawami choroby już pod kontrolą lekarza.