Izolacja od społeczeństwa oraz problemy z pamięcią i koncentracją a autyzm

Witam, mam 28 lat. Odizolowalam sie calkowicie od spoleczenstwa. Siedze w domu i calymi dniami spie. Nie moge sie na niczym skoncentrowac.Nie zapamietuje tresci czytanych tekstow, nie moge o niczym porozmawiac z chlopakiem, mam ubytki calkowite myslenia, nazywania prostych czynnosci, zdan, mowie tylko o tym, ze nie wyjde z domu nigdy.Czy przejawiam cechy autyzmu? Czytajac tekst dziwie sie jak ludzie komentuja, ja nie umie nigdy dodac nic, rozmywa mi sie to co czytam, jakby otepienie.

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultację do lekarza psychiatry lub psychoterapeuty, i podjąć stosowne leczenie. To co Pani opisuje nie jest autyzmem.

Psychologia

To co Pani opisuje bardziej przypomina depresję lub stan obniżonego nastroju, najlepiej będzie jeśli uda się Pani na wizytę do najbliższej poradni zdrowia psychicznego i poprosi o wizytę u psychiatry lub psychologa.
Czasem aby poprawić jakość swojego życia trzeba skorzystać ze specjalistycznej pomocy.

Witam. Warto zasięgnąć porady u psychologa jak i psychiatry. A ponadto wrócić do ludzi, do kontaktów społecznych. Im więcej oddziaływań bodźców zewnętrznych tym lepiej dla Pani. Bez tego człowiek się nie rozwija i ma opisane przez Panią objawy. Warto więc zająć się realnymi i nierealnymi przyczynami, które skłoniły Panią do izolacji. Powodzenia

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Bardzo trudno odpowiedzieć na pytanie czy to autyzm. Potrzebny jest do tego bardzo szczegółowy wywiad oraz wiedza jak funkcjonowała Pani do teraz, jak slończyła szkołę, jak radzi sobie Pani w życiu, jakie ma wsparcie i stosunki rodzinne. Takie objawy mogą świadczyć też o depresji. Koniecznie proszę udać się do psychiatry lub psychologa. Bez konsultacji specjalistycznej sama Pani sobie nie poradzi. Jeśli może liczyć Pani na wsparcie rodziny czy chłopaka to proszę poprosić ich o pomoc.
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu