Jak długo po kontakcie z chorym na ospę mogę zarażać?

W szkole, w której pracuję pojawiła się ospa. To nie pierwszy taki przypadek. Sama przechodziłam tę chorobę w dzieciństwie, więc raczej nie zachoruję. Moje obawy dotyczą możliwości nosicielstwa wirusa przeze mnie. Wkrótce w rodzinie pojawi się dziecko. Czy i jak długo po ostatnim kontakcie z uczniami i osobami ze szkoły mogę nosić wirusa i powstrzymać się z kontaktem z noworodkiem?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę przebierać się po pracy oraz dbać o higienę osobistą - w ten sposób zminimalizuje Pani ryzyko przeniesienia wirusa. Chyba że Pani ponownie zachoruje.