Jak długo w organizmie utrzymuje się THC?

Jak długo w organizmie można wykryć THC chodzi o test na krwi ślinie włosach i moczu bo próbuje się dowiedzieć ale spotykam rożne odpowiedzi i nie wiem która jest prawdziwa i czy to prawda ze testy narkotykowe robione w wojsku mogą wykryć THC nawet do pól roku wstecz i czy bierne palenie może spowodować wynik pozytywny

Magdalena StusiĹska

lość czasu, przez którą organizm będzie zawierał nawet śladowe ilości THC zależy od wielu czynników, między innymi jak często palisz i jaki masz metabolizm.
Jeśli chodzi o badanie włosa-przyjmując za średni wzrost włosa na długość 1 cm/miesiąc, włos o długości 10 cm będzie dawał informację o spożyciu marihuany w ciągu ostatnich 10 miesięcy- czyli podobnie, to zależy.
Należy pamiętać, że analiza włosa nie wykryje świeżego kontaktu z THC, potrzeba około 1 tygodnia, aby substancje mogły wbudować się w strukturę włosa. THC we włosach można wykryć nawet do 90dni od ostatniego używania konopi.