Jak interpretować wynik badania USG szyi i czy jest powód do zmartwień?

Dzień dobry, Proszę o interpretację badania usg szyi... Slinianki przyuszne oraz podżuchwowe o prawidłowej echogeniczności i echostrukturze. Przewody wyprowadzające ślinianek nieposzerzone. W śliniankach po stronie lewej oraz śliniance prawej bez widocznych złogów. Ślinianka podżuchwowa prawa - widoczne linijne hiperecho o dł. ok. 5mm z następczym cieniem akustycznym - zwapnienie? złóg?. Po za tym obustronnie w okolicy kątów żuchwy nielicze ww. chłonne o wym. max. - po stronie prawej 11x5mm, po stronie lewej 12x4mm - jak odczynowe. Obustronnie nieliczne ww.chłonne wzdłuż przebiegu MOS o wym. max. 9x3mm. Tarczyca jednorodna niepowiększona (łączna obj. 20,4ml). Dodam, że wyniki krwi w normie (w tym ob = 8 i CRP hs = 0,5). Czy to co zostało ukazane w śliniance podżuchwowej prawej powinno być powodem do zmartwień?

Lek. Michał Lenard

Złóg, lub zwapnienie nie stanowi dużego zagrożenia dla Pana, ale może powodować ból i wymagać usunięcia. Wyniki badania powinien ocenić lekarz, który je zlecił. Pozdrawiam!