Jak leczyć nerwicę lękową u 35-latka?

Mąż ma 35lat i ma stwierdzoną nerwicę lękową bierze lerivon,asertin ale ja jako żona nie widzę poprawy.Mąż ma lęk przed zostaniemy samym w mieszkaniu więc ja lub teściową zawsze musimy być.Niepojedzie nigdzie sam ,lekarz który to prowadzi twierdzi że to minie .Mąż od 2 lat nie opuszcza miejsca zamieszkania .Bardzo utrudnia nam to życie

Przede wszystkim potrzebna jest PSYCHOterapia. Leki mogą być w tym wypadku terapia dodatkową, a nie podstawową. Polecam terapię Poznawczo-behawioralną - być może na początek dobrze będzie zacząć terapię np przez Skype tak, by mąż w komfortowych dla siebie warunkach rozpocząl pracę nad lękiem. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowane przez Panią symptomy, występujące u Pani Męża, byłyby wskazaniem do podjęcia psychoterapii poznawczo-behawioralnej, która byłaby skuteczną (i komplementarną) w leczeniu objawów lękowych
(równolegle z farmakoterapią).

Życzę Pani zwyczajnej pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605