Jak leczyć ten silny ból głowy?

Witam. Moja mama,lat 45 ostatnio w nocy miała bardzo silny ból głowy(myślałam że to ból migrenowy lub tez spowodowany niskim ciśnieniem) ale po zmierzeniu ciśnienia miała bardzo wysokie,drugie tyle tego co ma zawsze, a jest niskocisnieniowcem.Do tego doszły nudności i wymioty. Dodam ze miała robione tk głowy i echo serca,nic nie wyszło,z badań krwi też nie. W nocy dostala pod jezyk tabletke nitrogliceryne i lekarz powiedzial ze uratowala ona jej zycie.... Ale nie wiadomo co wtedy sie działo...Jest obciążona genetycznie-zawał ojca,wylew-brat.Proszę opomov Jaka może byc przyczyna? Co można zrobić?

Bóle głowy mogą być objawem wielu chorób, mogą też wystepować bez przyczyny jak np. migrena. Jeśli w czasie bólu ciśnienie było podwyższone należy wykluczyć nadciśnienie tętnicze. Wskazana kompleksowa konsultacja neurologiczna, po zebraniu wywiadu i badaniu lekarz zdecyduje o konieczności poszerzenia diagnostyki o badanie naczyń mózgowych, MR głowy, Duplex tt. szyjnych i kręgowych.
Pozdrawiam