Jak mogę pomóc mojej siostrze?

Dzień dobry, problem nie dotyczy mnie tylko mojej siostry. Czytałam jej wiadomości gdzie pisała ze się samookalecza, jest strasznie nerwowa,ubiera się na czarno i ogl jest jakaś przygnębiona. Widziałam ostatnio jej rany- stara się robić płytkie żeby nie było widać. Nie możemy udać się psychologa,rodzice uważają to za głupstwo, sądzę że ma depresję ale oni się z tego śmieją. Jak mogę jej pomóc?

Dzień dobry, proszę się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy specjalistycznej. Może skorzystać z konsultacji telefonicznej, telefonu zaufania (np. 116 112, http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html). Zasięgnąć informacji o dalszej możliwości uzyskania pomocy. Być może ma możliwość skorzystania z pomocy psychologa w szkole, jeżeli uczęszcza jeszcze do szkoły.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka