Jak objawia się wczesna ciąża?

Witam,
od 4 miesięcy nie zabezpieczamy się, jednak mimo to jeszcze nie zaszłam w ciążę. Za ok 7 dni powinnam dostać miesiączkę, jednak od momentu pojawienia się bólu owulacyjnego nie przechodzi on! Czuję kłucia, ciągnięcia w podbrzuszu, trochę jakby miesiączkowe. Nigdy wcześniej nie miałam takiego czegoś w tej fazie cyklu. Poza tym nie mam żadnych innych objawów.
Zastanawiam się, czy możliwe jest, że tak objawia się ciąża w tak wczesnym okresie? Chciałabym się również dowiedzieć jednej rzeczy. Otóż regularnie obserwuję śluz, czuję również ból owulacyjny. Zastawia mnie, w którym momencie pojawia się ból owulacyjny? W momencie owulacji czy też ku początkowi dni płodnych?
W tym miesiącu zaobserwowałam u siebie ból owulacyjny,ale nigdy nie jestem pewna, który śluz jest płodny, ale który nie. Pojawia się u mnie 2 rodzaje śluzu, który mogę okrzyknąć płodnym, ale nie wiem, jak jest naprawdę. 1: jest go mniej, ale jest bardziej rozciągliwy, 2: jest go dużo koloru białawego, przy oddawaniu moczu wręcz "wyciąga" się ze mnie i wisi, ale gdy biorę go pomiędzy palce nie jest przyczepny i nie da się go rozdzielić, ale bardzo rozciągliwy. 1 śluz pojawia się, gdy czuję ból owulacyjny, 2 pojawia się ok tydzień, a nawet 10 dni po bólu i jest przez 2/3 dni, przy którego wydzielaniu śluzu jest owulacja.

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Ból po owulacji, w drugiej fazie cyklu, może być spowodowany przedostaniem się niedużej ilości krwi z pękniętego pęcherzyka jajnikowego do jamy brzusznej. Dolegliwości powinny minąć wraz z pojawieniem się miesiączki (jeśli nie jest Pani w ciąży). Tak wczesna ciąża nie objawia się natomiast raczej w ten sposób (pobolewania w podbrzuszu mają prawo się jeszcze pojawić, nieco później).

Ból owulacyjny występuje w momencie owulacji- uwolnienia komórki jajowej. Myślę, że śluzem płodnym jest pierwszy z opisanych przez Panią. Białawy śluz jest charakterystyczny dla drugiej fazy cyklu, wydostaje się z dróg rodnych aż do miesiączki i często jest on obfity.

Pozdrawiam serdecznie!