Jak polepszyć swoje samopoczucie?

A więc od kilku lat odczuwam w sobie brak siły do czegokolwiek i tak na prawdę nie wiem co z tym mam zrobić. może to brzmieć jak wymówka ale zdarzało się że nie chodziłem przez jakiś czas do szkoły bo nie miałem ani siły ani motywacji żeby wstać. Ostatnio wszystko się nasiliło spędziłem cały weekend w łóżku patrząc sie Bez sensu w sufit. Kiedy wychodzę do ludzi zakładam „maskę” i udaje że wszystko jest w porządku co staje się coraz bardziej uciążliwe. Rzeczy które sprawiały mi kiedyś przyjemność są teraz dla mnie znikome. Najbardziej boje sie wieczorów kiedy jestem sam w domu ze swoimi myślami ponieważ bardzo bym chciał poczuć w końcu spokój i szczęście przez co mam nieprzyjemne myśli.Na dodatek po raz drugi czuje coś do znajomej innej orientacji co również jest ciężkie bo widze się z tą osobą praktycznie codziennie i wszystko muszę ukrywać. Już drugi raz w tym roku wszystko się nasiliło i jest mi na prawdę ciężko, dlatego zwracam się o pomoc. Nie mogę teraz pójść do psychologa i chciałbym wszystko sobie sam poukładać.

Dzień dobry,
Niestety opisany przez Pana problem nie nadaje się do udzielenia jednej dobrej porady przez internet. Najprawdopodobniej cierpi Pan na depresję i dlatego doradzałabym konsultację z psychiatrą oraz psychologiem psychoterapeutą. Nie mogąc porozmawiać z Panem o problemie nie jestem wstanie dać Panu recepty na poukładanie tego sobie samemu w głowie. Dobrym rozwiązaniem na ten moment byłoby szukanie wsparcia otoczenia i tu ciekawi mnie to, czy ma Pan bliską osobę z którą mógłby Pan porozmawiać o problemie. Polecam również sport i aktywność na świeżym powietrzu jako sposób na poprawę nastroju i zwiększenie poziomu tzw. hormonu szczęścia - serotoniny w mózgu. Mam nadzieję, że uda się Pan do specjalisty, gdy tylko będzie to możliwe.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/

Dzień dobry,

Opisywane przez Ciebie objawy – obniżenie nastroju, brak motywacji, to, że nie cieszą cię rzeczy, które wcześniej przynosiły radość, mogą wskazywać na zaburzenia nastroju – np. depresję. Rozumiem, że gorsze samopoczucie wróciło już drugi raz w tym roku. Depresja jest taką chorobą, która bez opieki lekarskiej, czy pomocy psychoterapeuty potrafi nawracać.
Dobrą wiadomością jest to, że zdecydowanie można ją leczyć – tak żeby wróciły do Ciebie chęci i nastrój z przed choroby . Zwykle używa się w tym celu leków i konsultacji z psychoterapeutą. Leki pomogą Ci podnieść nastrój i uzyskać lepsze samopoczucie, a dzięki psychoterapii nauczysz się kontrolować swój nastój, wracać powoli do aktywności i wyszukiwać takie, które znów zaczną Cię cieszyć i popracujesz nad przyczynami pojawienia się obniżonego nastroju – tak żeby zapobiec nawrotowi.
Zachęcam Cię więc do konsultacji z lekarzem i konsultacji z psychoterapeutą. Jeśli wolisz możesz skorzystać z psychoterapii online – rozmów przez Skype. Jej skuteczność nie odbiega od klasycznych spotkań z psychologiem w gabinecie, a jest to zwykle wygodniejsza i tańsza forma terapii.
Zapraszam Cię do swojego gabinetu online – www.poreczna.pl

Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki,
Aleksandra Juszczyk