Jak poprawić wygląd brzucha po cesarce?

Jaki zabieg "kosmetyczny" mogę wykonać przy przepuklinie brzusznej po cięciu cesarskim? 10 mcy temu miałam wykonane cięcie cesarskie, niestety po operacji mam przepukline z tkanki tluszczowej o wrotach 7,5x3 cm (nad blizną po cc). 3 mce temu miałam przeprowadzona operacje w celu wszczepienia siatki, jak sie okazało powięź brzucha mam cala, więc zooperowane miałam tylko przednie pochewki brzucha. I niestety brzuch nie wygląda najlepiej, a przepuklina jest widoczna. Większość zabiegów typu kriolipoliza, endermologia nie mogą być wykonane z powodu właśnie tej przepukliny. Jak mogę sobie pomóc? Sa jakieś skuteczne i bezpieczne zabiegi ,które moga choć trochę zniwelować tą tkankę tłuszczową? Zaznaczę iż prowadze aktywny tryb życia, gdyż łudze się, że to choć trochę pomoże. Kg lecą, aż za bardzo ,a brzuch jak wyglądał tak wyglada:/

Dzień dobry, w pierwszej kolejności proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego aby skontrolował stan po operacji oraz wyjaśnił wszelkie wątpliwości związane z wyglądem brzucha. 3 miesiące to zbyt mało czasu aby można było ocenić ostateczny efekt operacji. Uważam, że w Pani przypadku warto zasięgnąć opinii doświadczonego fizjoterapeuty, który po wykonanym badaniu będzie w stanie określić wydolność mięśni, a następnie zaleci ćwiczenia odpowiednie do stanu pooperacyjnego mięśni. Po konsultacji z lekarzem prowadzącym i fizjoterapeutą odpowiednio dobrane ćwiczenia i aktywność fizyczną można uzupełnić zabiegami, które pomogą zredukować miejscowo zlokalizowaną tkankę tłuszczową. Tego typu zabiegi dobierane są po indywidualnej konsultacji. Pozwolę sobie jednak podkreślić, że w pierwszej kolejności zalecam wizytę u lekarza prowadzącego i fizjoterapeuty.

Patrycja Tomaszyk

mgr kosmetologii bioestetycznej

Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

Oddział w Warszawie

ul. Jaktorowska 5/U1 I tel. +48 22 26 60 876 I mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu

ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl