Jak poradzić sobie z tymi dolegliwościami przy refluksie i zapaleniu błony śluzowej żołądka?

Witam.Od roku zmagam się z zapaleniem błony śluzowej żołądka oraz Reflux.Rok temu w październiku wymiotowałem 10 dni non stop,miałem biegunki wylądowałem w szpitalu dostałem xifaxan który mi pomógł ale nie na długo,wszystko wraca co 2 miesiące i zażywam wtedy xifaxan który pomaga.Schudlem 20kg nie jem smażonych potraw,zażywam ipp 40 a pomimo to wymioty powracają proszę o porade

Dzień dobry, przede wszystkim należy ponownie zgłosić się do lekarza, ponieważ ten stan wymaga wdrożenia leczenia. Dodatkowo proszę spróbować wdrożyć jeszcze inne zalecenia dotyczące stylu życia przy chorobie refluksowej przełyku - pisałam o tym sporo w artykule https://jeszfresh.pl/dietetyka-kliniczna/dieta-w-chorobie-refluksowej-przelyku-gerd/

Zarówno odpowiedni sposób odżywiania jak i pozostałe elementy stylu życia jak np. unikanie palenia tytoniu, picia alkoholu, redukcja stresu jak i odpowiedni sen znacząco wpływają na łagodzenie objawów GERD. Warto zacząć prowadzić samoobserwację - zapisywać wszystko co się spożywa, łącznie z napojami oraz kiedy i po czym występują objawy - to bardzo pomaga w szukaniu przyczyn. Również podczas wizyty lekarskiej i dietetykiem takie zapiski będą bardzo pomocne.

Pozdrawiam serdecznie.