Jak postępować przy objawach tężyczki?

co robić przy objawach teżyczki, juz kiedys z tego powodu zabrało mnie pogotowie

Magdalena Mroczek

Przede wszystkim należy zdiagnozować przyczynę tężyczki. Jeśli jest ona spowodowana niskim poziomem wapnia lub magnezu należy spożywać produkty w nie bogate lub suplementy. Należy ograniczyć produkty bogate w kwas szczawianowy lub kwas fitynowy, bo utrudniają one wchłanianie wapnia w jelitach. Jeśli tężyczka spowodowana zasadowicą oddechową związaną z hiperwentylacją skuteczne może być przeprowadzenie relaksacji metodą znaną i praktykowaną przez pacjenta, podanie preparatu ziołowego lub anksjolityku. Można też oddychać powietrzem z powietrzem z papierowej torebki, które pozwala zwiększyć ciśnienie parcjalne CO2 we krwi.

Lek. Katarzyna Szymczak

Najlepszą metodą byłoby zapobieganie atakom, zależnie od tego z jakiej przyczyny u Pani występują ataki. Wyrównać poziom wapnia, czy unikać hiperwentyalcji.
Pozdrawiam