Jak potwierdzić negatywne wyniki na boreliozę?

Moje dziecko miało kleszcza bez rumienia, po 4 dniach były objawy typu: bóle kończyn, temperatura, ból głowy.Ustąpiły po kilku dniach. Po tygodniu zrobiliśmy PCR z wynikiem negatywnym. Chcemy potwierdzić czy na pewno nie ma boleriozy, bo od 3 dni dziecko ma wysypkę na twarzy. Jakie badanie jest najrzetelniejsze? Czy Western-blot? Dziękuję za odpowiedź. Dorota

Witam serdecznie.
W przypadku wątpliwości odnośnie rozpoznania boreliozy stosujemy testy potwierdzenia metodą Western blot, charakteryzujące się bardzo wysoką swoistością.