Jak przyspieszyć termin porodu?

Witam. Termin porodu mam na 20 listopada, jednak wg usg przesunie się on najprawdopodobniej na koniec listopada/poczatek grudnia. Jestem bardzo niecierpliwa i chciałabym urodzić w terminie. Czy są jakieś domowe sposoby na przyspieszenie porodu? Pozdrawiam, Zniecierpliwiona :)

ponad rok temu

Lek. Monika Szafarowska

Witam.

Proszę pamiętać, że termin porodu wyznacza się na 40 tydzień ciąży i ma on znaczenie jedynie orientacyjne. W praktyce większość kobiet, 95%, rodzi między 38 a 42 tygodniem ciąży. Zależy to od indywidualnego etapu rozwoju płodu i jego dojrzałości. Myślę, że stosowanie jakichkolwiek sposobów (na własną rękę, bez wiedzy lekarza prowadzącego ciążę), przyspieszających poród, byłoby nierozsądne.

Pozdrawiam serdecznie.