Jak rozumieć te wyniki poziomu badania cukru?

Dzień Dobry! Mężczyzna 67 lat od 12lat choruje na cukrzycę typ 2,przyjmuje glucophage XR (1 na noc )przez te lata nie stosował diety cukier był na poziomie ponad 200-300 nawet po wyżej , ma otyłość .Po tylu latach w końcu byl u lekarza i Od 25.08 został włączony do leczenia Trulicity 1,5 oraz przeszedł na dietę. Brak objawów ubocznych po zastrzyku , Od 25.08 do 01.09 dieta była oparta tylko na 3 posiłkach dziennie (chudym mięsie,chudym nabiale i warzywach) ,zgodnie z zaleceniami diabetologa po tym tygodniu wprowadziliśmy do diety więcej dozwolonych produktów.Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników codziennego pomiaru cukru rano na czczo od 86 do 141 ,2 godz po śniadaniu 99 do 121, 2 godz po obiedzie 94 do 123,po kolacji 95 do 128 jednak najbardziej martwi mnie wynik z dnia 05.09 na czczo 141 po śniadaniu 121 po obiedzie 108 po kolacji 118 (gdzie dzień wcześniej rano 116 po śniadaniu-119 po obiedzie -108 a wieczorem po kolacji było 128) na następny dzień 118-104-97 .bardzo mnie to martwi bo nie wiem co zrobiliśmy źle wiem że w jego przypadku to jest sukces że po tylu latach dieta i taki spadek cukru ale jednak ciągle są skoki. Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc

To dopiero miesiąc leczenia po latach zaniedbań. Konieczna jest cierpliwość, czas, redukcja masy ciała i systematyczna kontrola w poradni diabetologicznej.