Jak rozumieć wyniki krzywej cukrowej na diecie?

jestem na diecie od 1,5 miesiąca - bardzo duży wysiłek fizyczny 6 razy w ciagu tygodnia i dieta od dietetyka - spadły cm niestety waga nie. Dietetyk kazał zrobić wyniki krzywej cukrowej i insulinowej. proszę o interpertacje krzywej cukrowej insulinowej po wypiciu 75mg glukozy glukoza: naczczo - 90 / po 1h - 82 / po 2 h - 102 insulina naczczo - 11,73 / po 1 h - 17,94 / po 2 h - 37,68 z góry bardzo dziękuje

Wyniki Pani badań mogą wskazywać na Insulinooporność. Należy jednak zacząć od modyfikacji jadłospisu pod względem zawartości makroskładników i składu produktowego, pór przyjmowania posiłków oraz częstotliwości/ intensywności treningów, a dopiero później sięgać po możliwości leczenia farmakologicznego. Pozdrawiam serdecznie iżyczę zdrowia, Paulina z DietaMax Poradnia Dietetyczna, Białystok

Powinna Pani zgłosić się do specjalisty, który zlecił wykonanie tego badania, aby bowiem dobrze zinterpretować jego wyniki potrzeba więcej danych, m.in. masa ciała, wywiad rodzinny w kierunku cukrzycy, nawyki żywieniowe, ewentualnie także dodatkowe badania laboratoryjne w kierunku innych przyczyn Pani złego samopoczucia.

Pozdrawiam,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/