Jak się wyleczyć z depresji?

Czy można żyć z depresją na tle lękowym??? Jak można się wyleczyć? Co robić, kiedy nie ma się ochoty, żeby żyć? Dlaczego nic mi nie wychodzi, nie udaje mi się? Co mam brać, aby się wyleczyć?

KOBIETA ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam!

Depresję trzeba przede wszystkim:
a) zdiagnozować.
b) leczyć.

Nieleczona depresja będzie się pogłębiać. Jest to choroba, która wymaga pomocy ze strony psychologa i/lub psychiatry, sama nie minie.

Lęk może być zarówno objawem depresji, jak i jej przyczyną. Trudno mi coś więcej napisać na podstawie Pani/Pana listu, ale bezwględnie proszę udać się na konsultację do psychologa bądź lekarza psychiatry. Istnieje wiele możliwości leczenia, lekarze dysponują środkami farmakologicznymi nowej generacji, jest kilka nurtów psychoterapeutycznych, dających bardzo dobre efekty w przypadku depresji. Proszę się nie poddawać.

Pozdrawiam serdecznie.