Jak skutecznie wyleczyć zmiany na wargach sromowych?

Leczę się na przewlekłą chorobę dróg pokarmowych, zaprzestałam brać leki oraz odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Po 2 miesiącach pojawiły się na moich wargach sromowych małe ranki, udałam się do ginekologa, ale zapisane leki nie przyniosły efektu. Następne wizyty i leki dawały taki sam rezultat (w ogóle nie pomogły). Ranki są cały czas a dodatkowo pojawiła mi się dość duża ranka na łechtaczce, jest czerwona i swędzi. Robią się na niej jakby strupki. Co to może być, bo już nie mam siły chodzić po ginekologach.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety nie napisała Pani na jaką chorobę przewlekłą Pani choruje.
Być może zmiany, które Pani opisuje wynikają z choroby podstawowej, bowiem dość często w przebiegu przewlekłych schorzeń układowych dochodzi do powstania zmian w wielu lokalizacjach. Tym bardziej że napisała Pani, że odstawiła dotychczasowe leczenie.

Inną przyczyną może być między innymi infekcja (na przykład wirusem opryszczki, w przebiegu którego także mogą powstawać zmiany owrzodzeniowe).

Zachęcam Panią do wizyty u lekarza, może warto wybrać się do dermatologa.
Wskazana jest także konsultacja z lekarzem prowadzącym leczenie choroby przewodu pokarmowego.

Pozdrawiam