Jak sobie poradzić z chęcią bycia anorektyczką?

Bardzo chcę schudnąć, uważam że jestem gruba, ale inni mi mówią, że jestem chuda i żebym nie chudła. A jak patrze na te anorektyczki to bardzo chcę mieć anoreksje. I teraz nie wiem co zrobić żebym o niej nie myślała? Jak patrze na jedzenie to chce mi się wymiotować? Proszę co mam zrobić z tym?

KOBIETA ponad rok temu

Witaj ponownie!

Pisałaś już jakiś czas temu, podając swój wiek, masę ciała oraz wzrost. Jesteś bardzo szczupłą osobą i tak jak już wtedy napisałam - powinnaś raczej przytyć kilka kilogramów, a na pewno nie chudnąć. Potwierdzenie tego znajdujesz w opiniach osób, które przekonują Cię, że nie powinnaś się odchudzać.

Pamiętaj, że anoreksja jest ciężką chorobą, a nie metodą na uzyskanie wymarzonej sylwetki. Doprowadza ona do wyniszczenia organizmu, odbijając się  także na urodzie - niedobory składników odżywczych wpływają na stan skóry, włosów, paznokci. Walka z chorobą trwa niejednokrotnie wiele lat i nie zawsze jest skuteczna.

Myślę, że przede wszystkim powinnaś porozmawiać z psychologiem - jeśli w szkole do której chodzisz jest taka osoba, to z pewnością chętnie pomoże Ci uporać z męczącym cię problemem.

Pozdrawiam serdecznie.