Jak stosować leki sterydowe u dziecka z AZS?

Dzień dobry, Moj 12 letni syn ma dzis zdiagnozowane AZS. Jeszcze nie robiliśmy testów alergicznych. Ma przepisany przez dermatologa steryd oraz lek Hitaxa. Obecnie ma ostry stan - cala szyja i pol twarzy pokryte czerwoną, swędzącą plamą. Chcę mu zrobić kąpiel w krochmalu. Następnie... I tu właśnie mam pytanie - czy bezpośrednio po kąpieli mam go posmarować sterydem (poza obszarem twarzy), odczekać (ile?) i zaaplikowac emolient (lub olej kokosowy nierafinowany)?

emolient np cicaplast lub emotopic balsam 6 x dziennie.
steryd można ale krótko 5 dni 2 x dziennie i przerwa na 5 dni. najpierw steryd po 15 min emolient.