Jak szybko schudnąć i spalić zbędne kalorie?

Witam, mam 12 lat, 167cm wzrostu i 87kg. Mam pytanie jak szybko schudnać, bo teraz zaczynają się wakacje i marzę o spaleniu przynajmniej 10kg. Doradzicie mi jakieś diety lub ćwiczenia?
12 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

niestety Twoja masa ciała jest nieprawidłowa - masz sporą nadwagę. Nie powinieneś odchudzać się z powodu wakacji- to nie jest dobry powód. Taka nadmierna masa ciała to poważne zagrożenie dla Twojego zdrowia i w przyszłości może doprowadzić do problemów, takich jak: cukrzyca, nadciśnienie, czy miażdżyca.

W Twoim przypadku również szybkie chudnięcie nie jest wskazane - trzeba to zrobić powoli i rozsądnie, by stracone kilogramy nie powróciły po wakacjach. Powinieneś porozmawiać z rodzicami i udać się do lekarza, który zbada jaki jest powód tej otyłości. Prawdopodobnie będzie potrzebna wizyta u dietetyka, który zaleci Ci odpowiednią dietę i ćwiczenia.

Niestety nic nie wiem o Twoim sposobie odżywiania, ale jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to powinieneś wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe do swojej diety: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite....
Zrezygnuj ze słodyczy, fast foodów i słodkich napojów.
Zacznij również uprawiać regularnie jakiś sport.

Pozdrawiam