Jak wesprzeć odporność organizmu?

Czy jest jakis suplement i w ogole jaka opcja,by ,,nabrac,,odpornosci przed infekcjami,bo mam nerwice i spadek odpornosci spory,bo jeszcze antydepresant nie dziala...w ciagu 3 miesiecy bylam 4 razy chora tragedia.Trzy miesiace ,,bralam,, tran omega3,wit.D,soki naturalne pilam i staram sie zdrowo jesc,a teraz znow mam jakies objawy grypopodobne.Jesli chodzi o terapie,to wiem o tym dobrze i mam plan,bo tylko ona mnie uleczy,ale teraz pytam o ta odpoirnosc,bo dodatkowe infekcje powoduja,ze marywie sie i denerwuje jeszcze bardziej,a stan samopoczucia robi sie zdecydowanie gorszy

Witam serdecznie, za zmniejszenie odporności organizmu najczęście odpowiedzialny jest stres:
Żyjemy w czasach zdominowanych przez stres, stres powodowany
ustawiczną walką o byt, koniecznością rozpychania
się łokciami, bezwzględnością innych ludzi, permanentnym
zagrożeniem egzystencjalnym, globalizacją,
mniej lub bardziej realnym zagrożeniem terrorystycznym,
toczącymi się już gdzieś niedaleko wojnami, ustawicznym
pośpiechem...- ten rodzaj stresu to stres globalny,
permanentny.
Na ten stres nawarstwia się u bardzo wielu ludzi stres
chroniczny wywoływany przez zanik wartości moralnych, mobbing, manipulacje, kiepski
stan służby zdrowia, pogoń za pieniądzem, biedę, bezwzględną konkurencję na
rynku, samotność, brak czasu na relaks.
Już te dwa rodzaje stresu mają wystarczającą moc aby zdezorganizować nasz organizm
– obniżyć barierę immunologiczną, zaszczepić nam niepokój, wzmóc naszą drażliwość ale przecież może dojść do różnego rodzaju niespodzianek – ktoś wjedzie
w nasz samochód, ktoś bliski zawiedzie nasze zaufanie lub
złamie nam serce, szef niesłusznie się
do nas przyczepi, itd.
Wszystko to atakuje tak znacząco naszą psychikę, tak silnie stresuje nasz organizm,tak znacząco obniża odpowrność,
że ostatecznym efektem tej kumulacji i maksymalizacji stresu są np choroby psychosomatyczne, zaburzenia psychiczne, problemy zawodowe, problemy seksualne.

Można by więc powiedzieć, że psychika poprzez te choroby manifestuje przeciążenie, zakłócenie prawidłowego sterowania organizmem, podobnie jak przeciążony do granic komputer, który się zawiesza zgłaszając „błąd nr. 407"

Najlepszym lekiem na podniesienie tej bariery immunologicznej jest specjalistyczny trening antystresowy.
Nerwicy nie powinno leczyć się farmakologicznie tylko psychoterapeutycznie chyba, że ma Pani depresję ( pisze Pani o antydepresancie)
Pozdrawiam i radzę jeszcze raz wybrać się do psychoterapeuty