Jak zrozumieć zniekształcenie trzonów kręgów L3/L4 w postaci miseczkowatego wgłębienia?

Proszę o interpretacje opisu badania MR Kręgosłupa Lędzwiowego: Zniekształcenie trzonów kręgów L3/L4 w postaci miseczkowatego wgłębienia przedniej części dolnej blaszki granicznej trzonu L3 i uwypuklenia górnej granicznej trzonu L4, z tłuszczową przebudową szpuku tych części trzonów. Krążek m/k L3/L4 mały, hipoplastyczny. Obraz przemawia za zmianami rozwojowymi. Na poziomie L4/L5 widoczne uwypuklenie zarysu krążka miedzykręgowego typu "bulging disc" modelujące worek oponowy. Co dalej?

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie objawy? Wskazana konsultacja lekarza ortopedy lub neurochirurga