Jaka dawna leku będzie skuteczna?

Dzień dobry, mam pytanie w jakiej dawce lek asentra jest zazwyczaj skuteczny? Biorę od 2 tyg. 50 mg asentry na depresję z lękiem ale nie czuję jeszcze żeby ten lek zadziałał. Przed asentrą brałam 20 mg citabaxu ale nie czułam się dobrze, nie uzyskałam zadowalajacej poprawy i lekarz zmienił na asentrę. Czy potrzebna jest równoważna lub większa dawka asentry w stosunku do dawki citabaxa żeby lek zadziałał? Czy też to nie ma znaczenia że już się brało wcześniej inny lek. Pozdrawiam

Witam! Leki z grupy SSRI (m.in. Citabax) oraz SNRI (m.in. Asentra) są lekami bezpiecznymi, nie powodują uzależnienia, jednak ich działanie terapeutyczne pojawia się zazwyczaj po 2-4 tygodniach ich przyjmowania, czasem jeszcze później - zależy to od metabolizmu leczonego chorego. Po prostu cierpliwość i niestety czekanie. Przyjmowane wcześniej leki praktycznie nie mają wpływu na dalsze leczenie, o ile zachowany został odpowiedni czas od odstawienia do wprowadzenia nowego leku. Cierpliwości - będą efekty terapeutyczne. Pozdrawiam W. Łuczkowski.