Jaka może być przyczyna powiększenia węzła chłonnego u 21-latki?

Kobieta lat 21. Ok 3 tygodnie temu przechodziłam infekcje górnych dróg oddechowych, a jakieś 4 dni temu znalazłam sobie powiększony węzeł chłonny po prawej stronie szyi który teraz lekko boli, jest ruchomy i raczej sprężysty, średnica ok 1 cm. Dodatkowo od ok 3 dni czuję lekko bolącego zęba ale po innej stronie niż węzeł. Za ok 4 dni idę do stomatologa, czy powinnam się wybrać na USG tego węzła chłonnego?

Lek. Katarzyna Szymczak

Na razie do obserwacji, wskazana kontrolna morfologia krwi z rozmazem.
Pozdrawiam