Jaki poziom witaminy D3 powinien występować u 27-latki?

Witam mam pytanie.Mam 27 lat.Oznaczylam poziom wit d3 we krwi i wyszedl mi poziom wystarczajacy(39,9) a norma jest od 30 do 100 .Chcialabym sie dowiedziec w jaki sposob zachowac ten poziom?jakie dawki wit.d3 stosowac?Czy preparat fibrotin ktory ma 4000 j.wit.d3 bylby dobrym preparatem?

Pani poziom witaminy D jest normalny. Najlepiej zadbać o dostarczenie odpowiedniej ilości witaminy D w diecie. Źródłem witaminy D są spożywane pokarmy i wzbogacone produkty żywnościowe. Najbogatsze w witaminę D w polskich produktach żywnościowych są ryby, a wśród nich świeży węgorz, śledź w oleju i marynowany, gotowany i pieczony łosoś, gotowana i pieczona makrela, a także ryby z puszki (tuńczyk i sardynki). Można także zastosować witaminę D. Myślę, że dawka 4000j jest za duża. Wystarczy 1000 j dziennie.