Jakie jest prawidłowe leczenie cukrzycy?

Witam. W Październiku wykryto u mnie cukrzyce typu 1. Cukru generalnie w normie natomiast rozpocząłem na nowo treningi (W 3 dni przebiegłem 20 km) Wcześniej przez 4 miesiące nie robiłem nic jeżeli chodzi o aktywność fizyczyną. Biegałem zawsze na czczo. Już 3 dnia biegania cukier cały dzień leciał mocno w dół. Aktualnie cukier spada cały czas. Musze co 3h max jeść posiłki bo zaczynam sie czuć źle i jak zjem cukier przez prawie 3 godziny jest w normie natomiast po tym okresie cukry lecą w dół a ja zaczynam sie czuć bardzo dziwnie. Po jedzeniu jestem na przykład mocno senny, pojawia sie otępienie i mam problem z lewym okiem (uczucie cieżkosci i minimalnie opadnięta powieka) Po jakimś czasie od zjedzenia objawy w pewnym stopniu mijają. Bardzo dziękuje za jakiekolwiek informacje co może sie dziać.

Szanowny Panie,

Wymaga Pan konsultacji diabetologicznej. Z uwagi na podjętą aktywność fizyczną należy zmodyfikować schemat insulinoterapii. Wysiłek wywołuje zużycie glukozy w krwi, a także uszczuplenie depozytów glikogenu mięśniowego i wątrobowego, prawdopodobnie doświadcza Pan hipoglikemii.