Jakie leczenie powinno być zastosowane przy gruczolaku?

Witam, mam pytanie odnośnie mikrogruczolaka przysadki mózgowej. Przy robieniu rezonansu odcinka szyjnego stwierdzono u mnie hiperintensywny obszar 5mm w obszarze przysadki mózgowej. Zrobiłam badania krwi tsh, prolaktyne, ft3,ft4, glukoze, morfologie. Dodatkowo byłam na polu widzenia u okulisty. Wszystkie wyniki mam bardzo dobre, czekam teraz na wyniki MRI przysadki mózgowej. Jakie leczenie, lub jak się postępuje z gruczolakiem (Jeśli taki mi wyjdzie Na rezonansie) nieczynnym hormonalnie?

Dzień dobry, leczenie (farmakologiczne lub operacyjne) gruczolaka zależy od kilku czynników m.in. jego wielkości, wieku pacjenta i innych chorób współwystępujących. Lekarz na pewno dobierze odpowiednią metodę dla Pani.