Jakie mogą być konsekwencje opóźnienia w zażyciu tabletki antykoncepcyjnej o 12 godzin i 15 minut?

Wzięłam tabletkę antykoncepcyjną naraya z opóźnieniem o 12h i 5 minut. Jakie będą konsekwencje mojego zaniedbania oraz czy powinnam się dodatkowo zabezpieczać podczas stosunku?

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy która jest to tabletka ? Który dzień? Proponuje zapoznać się z ulotka gdzie powinno być wszystko wyjaśnione . Nie zaszkodzi stosować przez najbliższy czad dodatkowych nie hormonalnych metod antykoncepcji