Jakie produkty spożywać aby usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej?

Witam ! Chciałabym sie dowiedziec jakie produkty powinnam jesc , w jakiej porze podczas dnia aby pozbyc sie nadmiaru tluszczu , Trenuje 8 razy w tygodniu plywanie i chcialabym poprawic swoj sposob odzywiania , zeby nie byc tak oslabiona i wiecznie zaspana. Ale nie potrafie okreslic jakie produkty powinnam zjadac . Czesto takze slysze ze moj brak sily i to ze moglabym spac caly dzien oraz nie potrafie stracic nadmiaru tluszczu spowodowane jest tym iz za malo jem .

Mgr Martyna GorczyĹska

Bardzo prawdopodobne, że przy tak intensywnym wysiłku fizycznym nie potrafi Pani odpowiednio zbilansować kaloryczności posiłków - dieta zawierająca zbyt mało kalorii spowalnia metabolizm i wtedy na pewno Pani nie schudnie. Podstawą jest regularność posiłków. Powinno się spożywać 5 posiłków dziennie, pierwszy zaraz po wstaniu, następne co 3-4 godziny i ostatni 2-3 godziny przed snem. Ważne jest również aby dieta była różnorodna, zawierała świeże warzywa i owoce, nabiał, ryby, tłuszcze roślinne.

Serdecznie zapraszam do mojego gabinetu, gdzie wspólnie możemy przeanalizować Pani codzienny jadłospis i gdzie będę w stanie doradzić jak prawidłowo ułożyć posiłki. Niestety na odległość, mając tak mało informacji nie jestem w stanie określić Pani zapotrzebowania kalorycznego.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska