Jakie są przyczyny niepełnego wzwodu?

Witam. Od kilku lat codziennie się masturbowałem. Od pół roku mam dziewczynę, z którą uprawiam seks codziennie, średnio 2-3 razy. Od jakiegoś tygodnia zauważyłem, że mój penis podczas stosunku nie twardnieje. Jest bardziej miękki, ale orgazm jest ok. Nie wiem czy ma to coś wspólnego, ale zażywam od roku lek E*******, 1 tabl/dziennie. Zapisał mi to lekarz na ginekomastie. Co robić? Mam 20 lat.

Witam serdecznie.

Problem, który opisujesz może mieć 2 podłoża.

Wnioskuję, że masz niedoczynność tarczycy, której objawem jest ginekomastia. Podobnie może być z niepełnym wzwodem. Niektórzy pacjenci, wśród licznych objawów choroby, skarżą się właśnie na zaburzenia wzwodu. Problemy powinny ustąpić przy umiarkowaniu czynności tarczycy. Sugerowałabym zatem wizytę u Twojego lekarza prowadzącego w celu wykonania badań kontrolnych.

Drugą przyczyną może być Twoja nadmierna masturbacja. Przy częstym samo-zaspokajaniu bardzo często dochodzi do obniżenia progu wrażliwości i tym samym osłabieniu doznań w trakcie zbliżenia.

Pozdrawiam.