Jakie są zalecenia przy takim wyniku badania kręgosłupa?

Witam, od roku towarzyszą mi bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa. W tej chwili najbardziej dokucza mi lewa strona. Ostatnio nawet okropny ból prawej ręki i odebranie sił w niej. Do tej pory miałam robione tylko RTG, wynik to lewostronne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego z dużą rotacja. Pogłębienie lordozy lędźwiowej. Zbyt poziome ustawienie kości krzyżowej. Trzony lędźwiowe prawidłowe j wys. o gładkich zarysach. Niewielki kręgozmyk tylny trzonu l5 do S1. Przestrzenie międzykregowe zachowane. Mam już umówiona wizytę u neurologa i wyznaczona rehabilitacje. Jednak chciałabym wiedzieć co mi wolnoob i niewolno oraz jak mogłabym już teraz sobie pomóc co ćwiczyć?

Osłabienie lub uczucie osłabienia siły mięśniowej w ręce nie jest związane z poziomem lędźwiowym kręgosłupa. Skolioza rzeczywiście może przyspieszać postęp choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa i wystąpienia dolegliwości bólowych, jednak w Pani badaniu rtg nie jest ona wyraźnie zaznaczona nie ma więc obostrzeń co do codziennego funkcjonowania. Jeśli chodzi o dostosowanie konkretnych ćwiczeń i zabiegów konieczne jest badanie kliniczne.