Jednodniowe opóźnienie w przyjęciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej z nowego opakowania

Witam Biorę tabletki antykoncepcyjne od 4 miesięcy. Tabletki nazywają się Tennia. Teraz zrobiłam sobie tydzień przerwy, bo tak wypadło i wyjechałam. Niestety zapomniałam wziąć ze sobą nowego opakowania, które powinnam rozpocząć w poniedziałek. Tabletkę mogę wziąć dopiero we wtorek, bo wtedy będę miała problem. Czy jednodniowe opóźnienie nie przeszkadza? Czy mam wziąć kolejne opakowanie dopiero od pierwszych dni kolejnej miesiączki i w tym miesiącu przerwać antykoncepcję tabletkami?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety jednodniowe opóźnienie może spowodować wahania hormonalne. W takiej sytuacji należałoby zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez 10 dni.