Kanceryzacja zrazików

Dostałam wynik biopsji gruboigłowej piersi DCIS G3 kanceryzacja zrazików ...i nic więcej na wyniku...zadałam pytanie lekarzowi czy będziemy usuwać zmianę skwitował.."całą pierś"...inny lekarz odpowiedział,że w tym przypadku usuwa się zmianę,,,mam mętlik w głowie od czytania,,,czytam o najgorszych i radykalnych operacjach ,,,,co mam robić.....a może nic i czekać bo może z tym już żyję bardzo długo i etap jest ciągle np.ten sam i tak pozostanie...

kanceryzacja czyli zrakowacenie zrazików wymaga zazwyczaj leczenia radykalnego, czyli mastektomii- usunięcia piersi. Nie wolno czekać. Co do rozległości operacji stosowane jest także badanie śródoperacyjne histopatologiczne. Operację należy wykonać na oddziale chirurgii onkologicznej.