Kaszel u 5-miesięcznej dziewczynki

Dzień dobry, kaszel u 5 miesięcznej dziewczynki. Bez gorączki i innych objawów (poza lekko trudniejszym oddychaniem). Kaszle w pozycji leżacej. Ale głównie leży , bo - przepraszam - jeszcze nie siada:-). Kaszel raczej suchy. Dziecko nadal tylko na pokarmie matki. MOżna jakoś dziecku ulżyć? Tomasz.P.

czasem kaszel u niemowlaka związany jest z cofaniem się mleka z żoładka do przełyku i do gardła (refluks żołądkowy) . Proszę spróbować pod nogi łóżeczka od strony głowy podłożyć grube książki żeby głóowa dziecka była wyżej niż brzuszek , poza tym można podawać Gastrotus Baby a jeśli jest na mleku sztucznym to Mleko AR czyli antyrefluksowe.