Kiedy najlepiej zrobić test ciążowy w takiej sytuacji?

Dzień dobry. Moje cykle są co 28-30 dni. Owulację miałam 7 marca,sprawdzona przez test owulacyjny. W te dni odbyliśmy z mężem stosunek. Dzisiaj 15 marca zmierzyłam temperaturę w pochwie 37.8. Jestem osłabiona,zmęczona. Czy może być to oznaka ciąży? Miesiączkę mam dostać 22 marca. Czy jeśli wykonam test ciążowy to nie będzie za szybko?
KOBIETA, 32 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

pierwsze objawy ciąży mogą być niespecyficzne, a osłabienie, zmęczenie, senność czy podwyższona temperatura ciała na początku ciąży mogą być jednym z wczesnych jej symptomów. Nie jest to jednak wyznacznik, ponieważ kluczowy jest wynik testu ciążowego.

Skoro owulacja oraz współżycie miało miejsce 7 marca, to może już Pani wykonać test ciążowy, pamiętając przy tym, że najbardziej wiarygodny będzie on w terminie spodziewanej menstruacji. W przypadku testu ciążowego z moczu zaleca się odczekanie 10-14 dni. Nieco wcześniej można oznaczyć poziom hormonu beta-HCG we krwi, do czego zachęcamy.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/podwyzszona-temperatura-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-glowy-podwyzszona-temperatura-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/test-ciazowy-kiedy-zrobic.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.