Krętki borelli w wyniku testu na obciążenie organizmu po porażeniu nerwu twarzowego

Witam w październiku 2013 r dopadło mnie obwodowe porażenie nerwu twarzowego, przebyłam rehabilitację ze średnim skutkiem. Dodam, że nie ugryzł mnie kleszcz i nie miałam rumienia wędrującego, w tej chwili mija 4 ms , rehabilituje się prywatnie -daje to większe efekty, zrobiłam test na obciążenie organizmu na którym wyszło, że posiadam w sobie krętki borellio lecz są one w stanie wolnym. Jaki powinnam wykonać test z krwi aby potwierdzić ta teorie bo jest ona dla mnie bardzo wątpliwa.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W celu potwierdzenia boreliozy wskazane jest wykonanie badania poziomu przeciwciał IgG i IgM oraz testu potwierdzenia Western blot. Skierowania na badania może Pani uzyskać od specjalisty chorób zakaźnych.