Krótsza miesiączka a prawdopodobieństwo ciąży

Witam, okres miałam w tamtym tygodniu jednakże trwał krócej niż zwykle tzn tylko 3 dni, a czwartego dnia pojawiło się lekko brązowe plamienie. 11 dni po tym okresie zrobiłam test ciążowy, wyszedl negatywnie jednakże robiłam go po południu około godz 15 więc takie pytanie czy jest wiarygodny? Sex uprawiałam z zabezpieczeniem tydzień po wczesniejszym okresie miesiąc temu, prezerwatywa nie pękła. Czekam na odpowiedź

Renata GrzechociĹska

Na podstawie Pani opisu stwiedzam, że ryzyko ciąży jest małe o ile prezerwatywa była stosowana zgodnie z zaleceniem. Test ciążowy należy wykonać zgodnie z zaleceniem producenta. Zazwyczaj w wykrywaniu wczesnej ciąży test powinno się wykonywać rano, ponieważ stężenie b-hcg jest najwyższe.