Czy takie wyniki testu jednak oznaczają ciążę?

Witam. Dziś (26.06.) ok. 12 wykonałam test ciążowy, wyszedł pozytywny. Nie był to test z pierwszego porannego moczu. Po godzinie wykonałam test tej samej firmy i był negatywny. Późnym popołudniem zrobiłam kolejny test, był pozytywny, kolejny z innej firmy już negatywny. Jestem przerażona. Zabezpieczam się tabletkami antykoncepcyjnymi i prezerwatywą. Tabletki biorę regularnie, nie wymiotowałam, nie miałam biegunki po przyjęciu. Prezerwatywę zawsze dokładnie sprawdzamy. Krwawienie z odstawienia było 10 czerwca. Ostatni stosunek odbyłam 16 czerwca. Czuję lekki ból w jajniku. Biorę tabletki na niedoczynność tarczycy, ostatnie badanie wykazało 0,139 TSH. Czy takie wyniki testu oznaczają ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

różne wyniki testów ciążowych oznaczają, że niektóre z nich zostały wykonane niepoprawnie. Nie bez powodu zaleca się wykonywanie testu ciążowego z porannego moczu, ponieważ wówczas stężenie beta-HCG jest najwyższe. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku wykrywania wczesnej ciąży.

Wszystkie testy, które Pani zrobiła nie były z porannego moczu, stąd rozbieżności w wynikach. Proszę powtórzyć test i wykonać go poprawnie, stosując się do zaleceń producenta podanych na opakowaniu. Inną metodą wykrywania ciąży jest badanie z krwi -jest ono bardziej dokładne i czułe, a więc i bardziej wiarygodne.

O tym, jak zrobić test ciążowy i kiedy jego wynik może być fałszywie pozytywny bądź fałszywie negatywny przeczyta Pani w naszym artykule pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.