Krwawienie i ból brzucha a utrzymanie ciąży

Witam, w 2 tyg ciąży zaczełam krwawić, niestety usłyszałam, że mam zamało genów ciązowych żebym dostawała jakiekolwiek tabletki na podrzymanie ciąży dziasiaj mija 11dzien krwawienia i 3dniowe bole brzucha, moj brzuch stal sie twardy i wzdety, Czy to znaczy, ze niemam juz zadnych nadzieji, ze ta ciaza sie utrzymala??
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Przedstawione przez Panią dolegliwości nie świadczą w 100% że doszło do poronienia. Jest to niestety prawdopodobne. Aby dowiedzieć się czy ciążą się utrzymała należy wykonać cykliczne oznaczenia beta-HCG (dwa wyniki w odstępie trzydniowym) - jeśli miano ciążowego hormonu będzie spadać oznacza to że doszło do poronienia.