Krwawienie śródcykliczne lub miesiączka po przyjęciu tabletki 72h po

Witam .Dnia 5.01 zakończył mi się miesiaczke 7 byłam zmuszona wziąść Tabletke 72h po ponieważ przy współżyciu doszło do pęknięcia prezerwatywy.Dzisiaj jest 12.01 i dostałam krwawienie nie jestem pewna czy jest to miesiączka czy krwawienie sródcykliczne ,a więc nie mam pewności czy mogę dzisiaj zacząc przyjmować tabletki antykoncepcyjne??Dodam ,że miesiączki mam zawsze bardzo regularne i nie zdazaly mi się wczesniej krwawienia sródcykliczne,a objawy mam teraz jak podczas normalnej miesiączki

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli 5.01 skończyła się miesiączka powinna Pani już przyjmować tabletki od pierwszego dnia krwawienia czyli jeszcze przed 5 stycznia. Opisywane krwawienie było spowodowane działaniem tabletki postkoitalnej.