Krwawienie z odstawienia a możliwość ciąży

Witam. Od 3 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Pierwszy raz uprawiałam seks z moim chlopakiem w trakcie ,, k rwawienia z odstawienia ''. Jezeli ost tabletke wzielam np w sobote, ,,k rwawienie'' pojawilo mi sie w srode, seks uprawialam w piatek, a nast tabl. zazylam w sobote. Czy istnieje taka mozliwosc ,ze moglam zajsc w ciaze w ciagu tych 7 dni od ost, tabletki? Czy moze tabletki rowniez chronia w trakcie tych 7 dni. Jestem straszna paranoiczka ... Dziekuje za odpowiedzi :)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli przyjmuje Pani tabletki regularnie nie ma powodów do obaw. Ochrona antykoncepcyjna zachowana jest także w okresie przerwy.