Krwawienie z pochwy i ból brzucha pomimo zakończonej miesiączki

Witam. Wczoraj zorientowałam się, że krwawie z pochwy, bardzo dziwne bo miesiaczke miałam 14dni temu, w dodatku jest to takie pplamienie, bardziej brazow, a brzuch boli jak podczas miesiączki. Przez ostatnie miesiace mam wiele stresu, nerwow. Nie wiem jak sobie z tym poradzic boje się ze to ciąza albo choroba. Nigdy czegos takiego nie mialam, a okres zbyt wczesnie.Prosze o odpowiedzi z gory dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią krwawienie/plamienie możemy zaklasyfikować jako śródcykliczne. Taki objaw może mieć mnóstwo różnych przyczyn, w tym może być to wynik nadżerki, zaburzeń hormonalnych, torbieli, polipów, endometriozy, zaburzeń funkcji tarczycy i wielu innych. Teoretycznie takie plamienie może być także związane z ciążą. Jeśli zatem istnieje takie prawdopodobieństwo sugeruję wykonanie testu ciążowego. Ponadto, jeśli krwawienie będzie się przedłużać lub pojawi się ponownie proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.