Lęk przed rozpoczęciem stosowania narkotyków

Witam. Mam dosyć niecodzienny problem na tle psychicznym. Od pewnego czasu strasznie się boję, że zacznę brać narkotyki. Nigdy nie miałem z nimi styczności i nie chce mieć, ponieważ to niszczy życie. Wiem, że może to być absurdalne, ale nie potrafię się uspokoić, ponieważ co chwila te straszne myśli wracają. Co trzeba zrobić by pozbyć się tych myśli, może jakieś leki na uspokojenie. Zaznaczam, że nie chciałbym konsultować się z psychologiem. Dziękuję za radę.

Pozdrawiam!

Witaj,
Problem dotyczy raczej czego innego,a mianowicie,że Twoja uwaga i koncentracja skupiają się WŁAŚNIE NA NARKOTYKACH.Z tego właśnie powodu bardzo polecam powierzenie tej sprawy psychologowi i zamiast bezskutecznie zmagać się ze swoim lękiem i równocześnie pozostawiać go w centrum uwagi,uwolnić go. Dopiero wtedy można zobaczyć,jakie inne i być może jeszcze trudniejsze problemy ukrywają się za nim.
Pozdrawiam serdecznie

Witam, myśli tego rodzaju są zazwyczaj wyrazem lęku i napięcia w ogóle, jeśli nie jest Pan gotów na psychoterapię proszę spróbować przyjrzeć się swojemu życiu pod kątem zdarzeń i sytuacji,które w ostatnim czasie Pana stresowały, obciążały. Być może uda się Panu zmniejszyć poziom czynników zewnętrznych nasilających lęk. Jednak na dłuższą metę może być potrzebna pomoc psychoterapeuty. Zachęcam przynajmniej do rozważenia takiej możliwości.

Witam,
to bardzo trudne poradzić coś, nie radząc jednocześnie konsultacji z psychologiem. Z tego co Pan opisuje mogę wnioskować, że są to takie natrętne myśli z którymi zdecydowanie najlepiej radzić sobie w psychoterapii. Istnieją oczywiście określone sposoby radzenia sobie z takimi myślami, jednak żeby je poznać warto byłoby skonsultować się z psychologiem. W razie dodatkowych pytań może się Pan ze mną kontaktować bezpośrednio. Pozdrawiam.