Lęk przed starzeniem się osób

Mam swoich ulubionych artystów (aktorów, piosenkarzy) około trzydziestki. Zauważam u siebie dziwne zjawisko. Boję się powolnego starzenia się tych ludzi. Nie mogę się z tym pogodzić, że powoli się starzeją. Z tego powodu boję się oglądać najnowszych zdjęć tych ludzi. Chcę, aby pozostali wiecznie młodzi. Skąd się to wzięło? Czy to normalne?

Witam, lęk przed przemijaniem tkwi głęboko w naszej nieświadomości i jest naturalny na co dzien każdy radzi sobie z nim np. Poprzez oglądanie filmów, czytanie książek itp. U Pani ten lęk wyglada jednał jak objaw byc moze rozpoczynającego sie problemu nerwicowego. Zachęcam do wizyty u psychoterapeuty i przyjrzeniu sie co sie dzieje w Pani emocjach. Pozdrawiam

Jest możliwe że pod lekiem o ich starzenie się, przemijanie i śmiertelność, jest Pani lęk o własne przemijanie i nieuchronność śmierci. Warto spotkać się z psychologiem i przepracować ten lęk, a to pozwoli się go pozbyć.